5MPx IP PoE kamera s 5× zoomem | ZONEWAY NC965+
POE 5MPx IP STARVIS bullet kamera antivandal kamera H.265 s rozlišením 5MPx, IVA, COLORVU, venkovní,..
https://prodejipkamer.cz/ptz-kamera-valcova-8mpx-4k-5x-zoom-hico-gr-ps3x5i-m8s
Tohle je venkovní otočná IP kamera pro místa, kde chcete jednou kamerou střídat několik směrů a ke vzdálenému bodu se přiblížit. HICO X5I-M8S je válcová PTZ kamera 8Mpx (4K) s motorizovaným objektivem se zoomem...

Tohle je venkovní otočná IP kamera pro místa, kde chcete jednou kamerou střídat několik směrů a ke vzdálenému bodu se přiblížit. HICO X5I-M8S je válcová PTZ kamera 8Mpx (4K) s motorizovaným objektivem se zoomem 5× (od 2,7 do 13,5 mm); celé tělo válcové kamery se podle výrobce otáčí v rozsahu 0–180° a naklání v rozsahu 0–55° na motorickém kloubu. PTZ IP kamera se k rekordéru připojuje přes ONVIF, za tmy jí svítí šest infračervených diod s dosahem do 30 m (údaj výrobce) a díky PoE splitteru v balení ji lze napájet i po síťovém kabelu.
















Vjezd do areálu. Obsluha kameru natočí nejdřív na bránu, pak na vrátnici a nakonec na vozidlo, které přijíždí zdálky. Kde stačí hlídat místa jedno po druhém, zastoupí jedna otočná kamera tři pevné a zoom 5× přiblíží detail, který by pevná kamera se širokým záběrem ukázala jako malou skvrnu. Tělo kamery se podle výrobce otáčí rychlostí do 20 °/s a naklání do 10 °/s; při ovládání lze rychlost otáčení zvolit v rozmezí 0,5–20 °/s.
Dvůr nebo zadní strana domu. Kamera namontovaná na štítové zdi hlídá zahradu, garáž i příjezdovou cestu a vy ji natočíte tam, kde se právě něco děje. Otáčí se podle výrobce o 180°, proto patří na stěnu nebo roh domu, odkud vidí do prostoru; za sebe nevidí.
Sklad a nakládací plocha. Pomáhá detekce člověka a vozidla: poplach lze navázat na vstup do zóny nebo na přechod virtuální čáry a kamera umí počítat osoby i reagovat na opuštění místa.
Jaký záběr kamera nabídne? Na nejširším záběru (2,7 mm) pokrývá přibližně 92° vodorovně a 60° svisle, na největším přiblížení (13,5 mm) přibližně 23° a 13°. Jde o náš výpočet ze snímače Sony IMX415, výrobce úhly neuvádí a skutečný objektiv se může mírně lišit. Ve 10 m od kamery to znamená šířku scény zhruba 21 m (široký záběr) a zhruba 4 m (plný zoom).
Jedna otočná kamera nenahradí několik pevných, pokud se musí zaznamenávat všechno současně; pak ji doplňte pevnou kamerou.
Kopulová PTZ se obvykle otáčí dokola a bývá s delším zoomem. Válcová PTZ bullet kamera má podle výrobce užší rozsah (0–180° a 0–55°) a zoom 5×, hodí se ale na zeď, kde nepotřebujete krýt prostor za sebou. Rozhoduje místo upevnění: ze stěny stačí válcová, uprostřed prostoru na stožáru je lepší kopulová.

Krytí a pouzdro. Bílé pouzdro z kovu má krytí IP66 (údaj výrobce), pracovní teplota je podle výrobce od −40 do +60 °C a vlhkost 0–95 % (bez kondenzace). Podle rozměrového výkresu má kamera rozměry 168 × 68 × 78 mm a upevňuje se na stěnu nástěnnou základnou. Na fotografii výrobce je na kloubu štítek „No Rotation Manually“: tělem kamery rukou neotáčejte, vede ho motor.
Noční vidění. Noční svit obstarává šest IR LED; dosah do 30 m uvádí výrobce a závisí na okolním prostředí a odrazivosti ploch. IR se stmívá plynule, režim den a noc střídá filtr IR-CUT sám nebo ručně a citlivost je podle výrobce 0,005 lx v barvě (objektiv F1,6), v černobílém režimu s IR dokonce 0 lx. Obraz doladí také redukce šumu 2D/3D, WDR, HDR, HLC, BLC, odmlžení a automatická závěrka v mezích 1/25–1/100 000 s (vše podle výrobce). Pro kamerový systém 4K tak venkovní IP kamera stačí na dvůr a vjezd; cíle za hranicí 30 m potřebují přisvícení.
Napájení: 12 V DC nebo PoE přes splitter z balení. Kamera potřebuje napájení 12 V DC (údaj výrobce) z vlastního zdroje, nebo ji napájíte po síťovém kabelu: PoE splitter v balení se zapojí před kameru a proud do sítě pošle switch nebo injektor. Pokud už vedete síťový kabel, ušetříte samostatný silový rozvod.

Jak kamera vypadá zblízka, ukazuje krátké video výrobce.
Připojení a první spuštění. Jako IP kamera ONVIF se hlásí k rekordérům Dahua, Hikvision, ZONEWAY i Milesight; testováno. Obraz 4K otevřete v Chromu přes přehrávač WebPlayer. Rozhraní nemá češtinu ani slovenštinu, kameru však můžete ovládat v aplikaci HiEasy. První úkol: přepnout čas z továrního pásma GMT+8 na středoevropský a zvolit proti blikání 50 Hz. Hlavní proud 4K (3840 × 2160 px) lze změnit na 1080p nebo na rozlišení od 6 Mpx do 3 Mpx, obraz kóduje H.265+, H.265 nebo H.264. Záznam jde na kartu SD (podle výrobce), do rekordéru nebo na síťový disk NAS či NFS (podle výrobce); snímky lze podle výrobce posílat i na FTP a datový tok videa je podle výrobce 512 kb/s až 6 Mb/s.
Chcete kameru nechat nainstalovat? Montáže kamerových systémů nabízíme, ceny a reference jsou v ceníku montáží.
Další varianty hledejte v kategorii IP kamery venkovní, mezi PTZ – natáčivými kamerami, v sekci PoE kamery nebo v sekci 4MPx a více. Podobné kamery HICO: 33D-M8S (PTZ, 33× zoom), H10X50 (válcová PTZ) a IV10M80. Záznam obstarají síťové video rekordéry, například ZONEWAY NVR3016; k napájení patří PoE switch ZONEWAY, PoE injektor nebo zdroj 12 V / 4 A a do kamery se hodí karta microSD 128 GB.
Může se kamera otáčet dokola?
Ne, podle výrobce se celé tělo kamery otáčí o 0–180° a naklání o 0–55°. Plný kruh nabídne až kopulová PTZ.
Vydrží kamera venku mráz a déšť?
Podle výrobce má kamera krytí IP66 a pracuje od −40 do +60 °C. Je to venkovní provedení v kovovém pouzdře.
Poradí si s kamerou rekordér?
Ano, rekordér s podporou ONVIF kameru přijme; starší rekordér, který 8Mpx nezvládá, obslouží nižší stupně hlavního proudu.
Slyším, co se děje u kamery?
Ano, kamera má mikrofon i reproduktor a hovor probíhá v obou směrech.
Potřebuje kamera vlastní zdroj?
Stačí napájení 12 V DC. Chcete-li využít síťový kabel, zapojte před kameru PoE splitter z balení.
Obsah zpracoval Ing. Václav Turek, technik.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Kamera a obraz | |
| Model | HICO X5I-M8S |
| Výrobní označení | GR-PS3X5I-M8S |
| Typ | venkovní válcová (bullet) IP kamera s motorickým natáčením celého těla kamery (PTZ) |
| Obrazový snímač | 8 Mpx SONY IMX415, CMOS 1/2,7″ (velikost podle výrobce) |
| Maximální rozlišení | 8 Mpx, 3840 × 2160 px (4K) |
| Další rozlišení hlavního proudu | 6 Mpx, 5 Mpx, 4 Mpx, 3 Mpx, 1080p |
| Komprese videa | H.265+, H.265, H.264 |
| Řízení datového toku | CBR / VBR, 6 stupňů kvality obrazu |
| Datový tok videa | 512 kb/s – 6 Mb/s (podle výrobce) |
| Vedlejší proud | nižší rozlišení 640 × 360, VGA, D1 (720 × 480) (podle výrobce) |
| Den / noc | přepínací filtr IR-CUT; režim automaticky nebo ručně (časový plán podle výrobce) |
| Minimální osvětlení | 0,005 lx v barevném režimu (F1,6); 0 lx v černobílém režimu se zapnutým IR přísvitem (podle výrobce) |
| Elektronická závěrka | automatická, 1/25 – 1/100 000 s (podle výrobce) |
| Nastavení obrazu | BLC, HLC, WDR, HDR, 2D/3D potlačení šumu, odmlžení, privátní zóny, zrcadlení a otočení obrazu (podle výrobce) |
| Úpravy obrazu | sytost, jas, kontrast, ostrost, zesílení, vyvážení bílé – ve webovém rozhraní kamery nebo v klientském softwaru (podle výrobce) |
| Objektiv a zoom | |
| Objektiv | motorizovaný, s autofokusem |
| Ohnisková vzdálenost | 2,7–13,5 mm |
| Optický zoom | 5× |
| Světelnost | F1,6 (podle výrobce) |
| Úhel záběru (výpočet ze snímače, přibližně) | vodorovně ≈ 92° (2,7 mm) až ≈ 23° (13,5 mm); svisle ≈ 60° až ≈ 13°; úhlopříčně ≈ 100° až ≈ 27° (výrobce úhly neuvádí; skutečná optika se může o několik stupňů lišit) |
| Natáčení kamery (PTZ) | |
| Pohyb | celé tělo válcové (bullet) kamery se otáčí a naklání na motorickém kloubu |
| Rozsah otáčení | 0–180° (podle výrobce) |
| Rozsah náklonu | 0–55° (podle výrobce) |
| Rychlost otáčení | až 20 °/s (podle výrobce) |
| Rychlost náklonu | až 10 °/s (podle výrobce) |
| Ovládací rychlost otáčení | 0,5–20 °/s (podle výrobce) |
| Obnovení polohy | po výpadku napájení se poloha obnoví (podle výrobce) |
| Noční vidění | |
| Přísvit | 6× IR LED (podle výrobce) |
| Dosah IR | až 30 m (podle výrobce; závisí na prostředí) |
| Řízení IR | plynulé stmívání IR přísvitu |
| Audio | |
| Mikrofon a reproduktor | vestavěné, obousměrný hovor |
| Audio vstup a výstup | Mic-in / Line-in, audio výstup |
| Audio komprese | G.711u / G.711a |
| Potlačení ozvěny | ano (podle výrobce) |
| Chytré funkce a alarm | |
| Detekce | detekce pohybu, vniknutí do zóny, překročení čáry, opuštění místa, počítání osob |
| Filtr cíle | člověk / vozidlo / obojí |
| Alarmové vstupy / výstupy | 0 vstupů, 1 výstup (doba sepnutí 1–600 s) |
| Reakce na událost | záznam na SD kartu, e-mail (SMTP), snímek na FTP, nahrání na server alarmového centra, upozornění v aplikaci (podle výrobce) |
| Síť, záznam a aplikace | |
| Protokoly a standardy | ONVIF (Profile S podle výrobce), RTSP, DDNS, P2P; HTTP, DHCP, NTP (podle výrobce) |
| Kompatibilita s rekordéry | ZONEWAY, Hikvision, Dahua a Milesight přes ONVIF |
| Aplikace a cloud | HiEasy, vzdálený přístup P2P (stav „Internet ready“) |
| Úložiště | záznam na kartu SD, síťové úložiště NFS / NAS, snímky na FTP (podle výrobce) |
| Webové rozhraní | v Chromu přes přehrávač WebPlayer |
| Webové rozhraní – jazyky | bez češtiny a slovenštiny; kameru lze ovládat také v aplikaci HiEasy |
| Provedení a napájení | |
| Pouzdro | kovové, bílé |
| Krytí | IP66 (údaj výrobce) |
| Rozměry | 168 × 68 × 78 mm (podle výrobce, rozměrový výkres) |
| Montáž | na stěnu nástěnnou základnou |
| Provozní teplota a vlhkost | −40 až +60 °C, vlhkost 0–95 % bez kondenzace (podle výrobce) |
| Napájení | 12 V DC (údaj výrobce) nebo PoE přes externí PoE splitter, který je součástí balení |
| Součást balení | externí PoE splitter od výrobce |
| Poznámka k údajům | |
| Zdroj údajů | Údaje označené „podle výrobce“ nebo „údaj výrobce“ pocházejí z technické tabulky výrobce (HICO TECH); úhel záběru je vlastní výpočet ze snímače (přibližně). |